Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

30. 09. 2017

PODPORUJEME

 

Rybářský svaz US Újezd nad Lesy

 

Obec Újezd nad Lesy leží na rozhraní dvou významných povodí-Vltavy a Labe.Potok Rokytka je 40 km dlouhý a teče ve vzdálenosti asi 1 km od obce a vlévá se do Vltavy.Potok Výmola je 33 km dlouhý a vlévá se do Labe

Jediným rybníčkem v okolí bylo původní koupaliště v Hájku u kolodějské silnice.Po 2.světové válce,kdy na levém břehu byly dřevěné kabinky,se zde utvořila skupinka příznivců Petrova cechu, kteří provozovali rybářský sport.Z těchto pánů již nikdo není mezi námi,ale zaslouží si připomenout jména jako Fána,Born,Voršický a Mráz

Začátkem 60.let byla založena pod hlavičkou dřívějšího Svazarmu nová skupina rybářů, která se v roce 1963 podílela na vybudování požární nádrže v části obce zvané Blatov.Tatáž skupina nadšenců společně s organizací hasičů zrekonstruovala a zvětšila rybníček v Hájku na dnešních 0,9 ha.Hlavním propagátorem této akce byli pánové Veselý,Novotný,Provazník,Šnajberk,Sochovič,Voves,Bultas a poslední řaděi projektant a stavební dozor v jedné osobě Andrš.Ten dlouhou dobu vykonával funkci předsedy místní skupiny rybářů pod hlavičkou MO Žižkov II.V roce 1976 započala v obci výstavba sídliště Rohožník a počet členů rapidně vzrostl. Z těchto důvodů se organizace osamostatnila a nedostatečné zázemí v hasičské zbrojnici vyměnila na návrh MNV za soustavu nefunkčních krámků ve středu obce, které si svépomocí rybáři opravili a plně začali využívat v roce 1984.

Novou kapitolu dějin začala naše organizace psát v roce 1998,kdy objekt ve středu obce prodala ke komerčním účelům a vybudovala základnu a společenské centrum přímo u rybníka na ul.Staroújezdská,které stále zvelebuje.

Více zde: http://www.mocrs-ujezd.cz/o-nas/

 

Rybářský svaz MO Kostelec nad Labem

 

Hlavním posláním organizace do budoucna je vykonávat rybářské právo na svěřených revírech ve smyslu zákona o rybářství, chovat, chránit a lovit ryby, ochraňovat jejich život a životní prostředí. Chránit přírodu, čistotu vod a životní prostředí. Rozvíjet a popularizovat rybářský sport, zejména mezi mládeží.

Více zde: http://www.rybari-kostelec.cz/